• Żyć z cukrzycą archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2022-02-25 10:35:13
    W dzisiejszym materiale będziemy kontynuować temat hipoglikemii korzystając z materiałów edukacyjnych partnera strony firmy NovoNordisk prezentowanych w przystępnej formie serialu: „Nie żyjmy w słodkiej niewiedzy”.
    Przedstawiamy i polecamy Państwu link do serii materiałów edukacyjnych dotyczących różnych aspektów cukrzycy przygotowany w ramach kampanii Porozmawiajmy o cukrzycy - Hipoglikemia to kolejny krótki film edukacyjny znajdujący się na stronie www.dann.edu.pl . Film przybliża tematykę hipoglikemii w inscenizowanych scenkach. Jak Państwo wiecie ciężka hipoglikemia może doprowadzić do zaburzeń świadomości, utraty przytomności, a nawet śmierci. Nie wszystkie objawy występują jednocześnie i mogą być specyficzne dla każdego chorego, mogą też mieć różne nasilenie i pojawiać się w różnym tempie. Zainteresowani tematyką korzystając z możliwości wyboru proponowanych im materiałów mają okazję poznać skalę zagrożeń jaką niesie ze sobą hipoglikemia. Edukacja na którą mamy coraz mniej czasu pozwala przygotować się do wizyty u lekarza tak by otrzymał on pełną wiedzę na temat naszego stanu i na bazie tych rzetelnych informacji mógł wdrożyć skuteczne leczenie. Zwracajmy uwagę aby wszystkie epizody hipoglikemii zgłaszać niezwłocznie i nie później niż podczas kolejnej wizyty. Zachęcamy do oglądania.