• Kalendarz NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    data zdarzenia: 2014-12-06
    Szanowni Państwo!

Z wielką satysfakcją pragniemy poinformować, że Federacja „Porozumienie Zielonogórskie” po raz V organizuje dla swoich lekarzy oraz ich pacjentów cykl edukacyjny „Szkoła Cukrzycy”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych prowadzeniem Szkoły do zapoznania się z założeniami programu.

Intencją Programu Edukacyjnego „Szkoła Cukrzycy” jest usystematyzowanie edukacji diabetologicznej i dostarczenie kompleksowej wiedzy na temat cukrzycy. Na temat jej leczenia i zagrożeń jakie niosą ostre i przewlekłe powikłania tej choroby. Nasz program pomaga lekarzom w codziennej pracy z osobami z cukrzycą. Dla osób z cukrzycą jest szansą na poznanie jej najlepszego i najnowocześniejszego leczenia.

Program został opracowany na podstawie wieloletniej praktyki edukacyjnej lekarza diabetologa Andrzeja Paciorkowskiego. Podczas spotkań przedstawiane są cele i zasady leczenia cukrzycy oraz zagadnienia zdrowego żywienia. Uczestnicy dowiadują się dla kogo przeznaczone są leki doustne i dlaczego w leczeniu cukrzycy potrzebna jest insulina. Kolejno przedstawiane są też ostre i przewlekłe powikłania cukrzycy oraz stopa cukrzycowa. Szczegółowo omawiane są problemy osoby z cukrzycą w pracy oraz kierowcy z cukrzycą.

Założenia programu oraz materiały edukacyjne przygotowane zostały pod nadzorem Rady Naukowej w skład, której weszli cenieni specjaliści z dziedziny diabetologii i medycyny rodzinnej, którym przewodniczy prof. dr hab. med. Bogna Wierusz- Wysocka.

Każdy lekarz przystępujący do programu otrzymuje komplet materiałów niezbędnych do przeprowadzenia wykładów.
    Dla każdego lekarza prowadzącego Szkołę Cukrzycy przygotowaliśmy segregator zawierający:

- wykłady w formie multimedialnej,
    - streszczenia wykładów,
    - testy z odpowiedziami,
    - plakaty z programem spotkań,
    - listy uczestników.

Wszyscy słuchacze na spotkaniach otrzymują:

- streszczenia zawierające najważniejsze - informacje,
    - testy sprawdzające wiedzę z każdego - tematu,
    - karty uczestnictwa,
    - kupony uczestnictwa.

Dla lekarzy uczestników programu zostanie zorganizowane szkolenie w dniach 6-7 grudnia 2014 roku w Łodzi w hotelu „AMBASADOR”, w ramach którego zostaną szczegółowo zapoznani z programem „Szkoła Cukrzycy”. Dodatkowo w trakcie szkolenia odbędą się warsztaty w temacie „Insulinoterapia w praktyce lekarza rodzinnego”. Nasze dotychczasowe doświadczenie z programem ”Szkoła Cukrzycy” jednoznacznie wskazuje, że jego przeprowadzenie przy zastosowaniu przygotowanych materiałów nie wymaga, poza odrobiną entuzjazmu, żadnych dodatkowych nakładów. Lekarze , którzy dotychczas włączyli się w tę formę edukacji pacjentów i ich rodzin przeprowadzając nasz wielomiesięczny program są dostrzegani i doceniani w swoich lokalnych społecznościach. Ich działania widziane są w skali całego kraju wpływając na wizerunek lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Wizerunek jakże często odmienny od przedstawianego przez polityków i media.

Uczestnicy programu mają pierwszeństwo w akcjach dodatkowych badań finansowanych przez Federację lub partnerów projektu.

Zapraszamy do współpracy w ramach programu „Szkoła Cukrzycy” – mającego na celu poprawę wyników leczenia cukrzycy w Polsce oraz wskazania na rzeczywistą rolę lekarzy POZ w leczeniu osób z cukrzycą.

„Szkoła Cukrzycy” może zaistnieć w każdej poradni lekarza rodzinnego w Polsce. Możemy edukować wszystkich zainteresowanych w całym kraju, bo to my jesteśmy najbliżej naszych pacjentów i ich rodzin.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny –

Szkoła Cukrzycy
    biuro@szkolacukrzycy.pl