• Żyć z cukrzycą archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2021-08-10 11:52:28
    W dzisiejszym materiale zajmiemy się tematem hipoglikemii dzieci. Wszyscy rodzice chorych na cukrzycę powinni wiedzieć jak rozpoznać objawy niskiego stężenia cukru we krwi, jak postępować i jak zapobiegać takim sytuacjom, ale te informacje muszą również przekazać chorującym dzieciom tak aby były czujne i informowały na bieżąco swoich bliskich o niepokojących objawach.
    Przedstawiamy Państwu ulotkę informacyjna przygotowaną i konsultowaną naukowo z dr n. med. Bogumiłem Wolnikiem, diabetologiem z Kliniki Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a która w prosty i czytelny sposób przybliża nie tylko dzieciom tematykę hipoglikemii. Uwaga! Wszystkie epizody hipoglikemii należy zgłosić lekarzowi niezwłocznie, nie później niż podczas kolejnej wizyty. Przedstawiony materiał ułatwia również pracę edukacyjną pielęgniarek w bezpośrednim kontakcie z pacjentem. Edukacja pozwala przygotować chorego do wizyty tak by lekarz miał pełną wiedzę na temat jego stanu, w czytelny sposób pokazuje pacjentowi i jego opiekunowi jak rozpoznać, jak postępować i jak zapobiegać hipoglikemii. Zachęcamy do zapoznania się materiałem.