2022-04-21 11:09:29
    Diabetycy z Tarnogrodu wznowili spotkania.
    Dnia 07 kwietnia 2022r w Tarnogrodzie diabetycy zorganizowali spotkanie na temat odżywiania i diety dla chorych na cukrzycę. Spotkanie odbyło się w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury. W spotkaniu uczestniczyli chorzy na cukrzycę, osoby zainteresowane oraz osoby z Klubu Seniora w Tarnogrodzie. Spotkanie prowadził dr Roman Cichocki Kierownik Niepublicznego zakładu Opieki Zdrowotnej w Tarnogrodzie, pełniący obowiązki prezesa Koła diabetyków w Tarnogrodzie. W spotkaniu uczestniczyła lek med Ewa Lukaszczyk, Małgorzata Chmielecka pielęgniarka opiekująca się kołem w Tarnogrodzie pod względem medycznym i informacyjnym. Wykład w temacie diety i właściwego odżywiana prowadziła Pani Agnieszka Betlej z firmy ASCENSIA Diabetes Care. Pani Agnieszka mówiła o - „Dieta i cele leczenia diabetologicznego w cukrzycy". „Zalecenia dietetyczne dla osób z cukrzycą typ2”. Od poniedziałku do piątku dieta 1600, 1800 kcal do 2000kcal. „Diety na insulinoterapii", nie stój w miejscu ćwicz, jedz zdrowo, mówiła Pani Agnieszka.
    Co to znaczy odżywiać się zdrowo.
    - jeść posiłki regularnie, rozpoczynając od śniadania,
    - nie przejadać się,
    • nie jeść bezpośrednio przed snem,
    • jeść posiłki urozmaicone,
    • codziennie jeść warzywa,
    • jeść owoce w umiarkowanych ilościach,
    • unikać cukru i produktów zawierających cukier,
    • unikać tłustych potraw,
    • gasić pragnienie wodą,
    • unikać podjadania pomiędzy posiłkami,
    Spróbuj wprowadzić do swojej kuchni tych kilka prostych rad, które pomogą Ci w utrzymaniu poziomu cukru we krwi na pożądanym poziomie.
    Za dzisiejsze spotkanie dziękujemy. Warto było przyjść i posłuchać.

Na kolejne spotkanie edukacyjne w Tarnogrodzkiej Szkole Cukrzycy zapraszamy już w maju.
    Informację ze spotkania przygotował Władysław Chodkiewicz