Partnerzy Szkoły Cukrzycy     PSD Nasze oddziały Kontakt
"Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej" (prof. Joslin)
 • Strona główna
 • Wiadomości
 • Rada Naukowa
 • Cukrzyca
 • Żyć z cukrzycą
 • Media o nas
 • Kontakt
 • Żyć z cukrzycą archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
  2021-07-15 11:13:55
  W dzisiejszym materiale skupimy uwagę na przygotowaniu pacjenta z cukrzycą typu 2 do systematycznego prowadzenia dzienniczka samokontroli.
  Samokontrola pozwala choremu na poznanie swojego organizmu, dzięki niej ma możliwość oceny jak na jego glikemię może wpłynąć wiele czynników np. stres, większy wysiłek, różnego rodzaju pokarmy. Należy zwrócić uwagę aby w dzienniczku zaznaczać wszelkie epizody hipoglikemii, potwierdzone pomiarem stężenia glukozy we krwi lub oparte na wystąpieniu jednego lub więcej objawów ustępujących po przyjęciu cukru. Wszystkie epizody hipoglikemii należy zgłosić lekarzowi niezwłocznie, nie później niż podczas kolejnej wizyty. W przypadku cukrzycy typu 2 koniecznością są również częste pomiary glikemii, aby właściwie dobrać ilości podawanych leków - dlatego warto bardzo dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi posiadanego glukometru, aby do minimum wyeliminować błędy pomiaru. Te badania i poczynione po nich zapisy w dzienniczku kontroli są podstawą decyzji pacjenta nie tylko co do ilości insuliny, ale mają również wpływ na wiele aspektów jego życia od aktywności fizycznej po prowadzenie pojazdów mechanicznych i bezpieczny sen. Załączony materiał w czytelny sposób pokazuje pacjentowi jak poprawnie prowadzić taki zeszyt jakie dane i pomiary tam wprowadzać, oraz na co powinien zwrócić szczególną uwagę. Dzienniczek jest zawsze doskonałą bazą wskazówek dla pielęgniarek i rejestratorek, by w kontakcie z pacjentem zwróciły mu uwagę - co jest ważne w zapisach, aby w trakcie wizyty lekarz mógł skutecznie mu pomóc i nie tracić cennego czasu.
  Szkoła Cukrzycy Al. Niepodległości 16 pok. 10, Telefon/fax: (068) 325 72 97, Zielona Góra 65-048 © Szkoła Cukrzycy - wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona główna
  Wiadomości
  Rada Naukowa
  Patronat
  Cukrzyca
  Żyć z cukrzycą
  Kontakt
  Polityka prywatnoœci oraz klauzule informacyjne
  Polityka-cookies

  projekt i realizacja www.e-Partner.pl