Partnerzy Szkoły Cukrzycy     PSD Nasze oddziały Kontakt
"Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej" (prof. Joslin)
 • Strona główna
 • Wiadomości
 • Rada Naukowa
 • Cukrzyca
 • Żyć z cukrzycą
 • Media o nas
 • Kontakt
 • Kalendarz NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
  data zdarzenia: 2014-12-06
  Szanowni Państwo!

  Z wielką satysfakcją pragniemy poinformować, że Federacja „Porozumienie Zielonogórskie” po raz V organizuje dla swoich lekarzy oraz ich pacjentów cykl edukacyjny „Szkoła Cukrzycy”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych prowadzeniem Szkoły do zapoznania się z założeniami programu.

  Intencją Programu Edukacyjnego „Szkoła Cukrzycy” jest usystematyzowanie edukacji diabetologicznej i dostarczenie kompleksowej wiedzy na temat cukrzycy. Na temat jej leczenia i zagrożeń jakie niosą ostre i przewlekłe powikłania tej choroby. Nasz program pomaga lekarzom w codziennej pracy z osobami z cukrzycą. Dla osób z cukrzycą jest szansą na poznanie jej najlepszego i najnowocześniejszego leczenia.

  Program został opracowany na podstawie wieloletniej praktyki edukacyjnej lekarza diabetologa Andrzeja Paciorkowskiego. Podczas spotkań przedstawiane są cele i zasady leczenia cukrzycy oraz zagadnienia zdrowego żywienia. Uczestnicy dowiadują się dla kogo przeznaczone są leki doustne i dlaczego w leczeniu cukrzycy potrzebna jest insulina. Kolejno przedstawiane są też ostre i przewlekłe powikłania cukrzycy oraz stopa cukrzycowa. Szczegółowo omawiane są problemy osoby z cukrzycą w pracy oraz kierowcy z cukrzycą.

  Założenia programu oraz materiały edukacyjne przygotowane zostały pod nadzorem Rady Naukowej w skład, której weszli cenieni specjaliści z dziedziny diabetologii i medycyny rodzinnej, którym przewodniczy prof. dr hab. med. Bogna Wierusz- Wysocka.

  Każdy lekarz przystępujący do programu otrzymuje komplet materiałów niezbędnych do przeprowadzenia wykładów.
  Dla każdego lekarza prowadzącego Szkołę Cukrzycy przygotowaliśmy segregator zawierający:

  - wykłady w formie multimedialnej,
  - streszczenia wykładów,
  - testy z odpowiedziami,
  - plakaty z programem spotkań,
  - listy uczestników.

  Wszyscy słuchacze na spotkaniach otrzymują:

  - streszczenia zawierające najważniejsze - informacje,
  - testy sprawdzające wiedzę z każdego - tematu,
  - karty uczestnictwa,
  - kupony uczestnictwa.

  Dla lekarzy uczestników programu zostanie zorganizowane szkolenie w dniach 6-7 grudnia 2014 roku w Łodzi w hotelu „AMBASADOR”, w ramach którego zostaną szczegółowo zapoznani z programem „Szkoła Cukrzycy”. Dodatkowo w trakcie szkolenia odbędą się warsztaty w temacie „Insulinoterapia w praktyce lekarza rodzinnego”. Nasze dotychczasowe doświadczenie z programem ”Szkoła Cukrzycy” jednoznacznie wskazuje, że jego przeprowadzenie przy zastosowaniu przygotowanych materiałów nie wymaga, poza odrobiną entuzjazmu, żadnych dodatkowych nakładów. Lekarze , którzy dotychczas włączyli się w tę formę edukacji pacjentów i ich rodzin przeprowadzając nasz wielomiesięczny program są dostrzegani i doceniani w swoich lokalnych społecznościach. Ich działania widziane są w skali całego kraju wpływając na wizerunek lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Wizerunek jakże często odmienny od przedstawianego przez polityków i media.

  Uczestnicy programu mają pierwszeństwo w akcjach dodatkowych badań finansowanych przez Federację lub partnerów projektu.

  Zapraszamy do współpracy w ramach programu „Szkoła Cukrzycy” – mającego na celu poprawę wyników leczenia cukrzycy w Polsce oraz wskazania na rzeczywistą rolę lekarzy POZ w leczeniu osób z cukrzycą.

  „Szkoła Cukrzycy” może zaistnieć w każdej poradni lekarza rodzinnego w Polsce. Możemy edukować wszystkich zainteresowanych w całym kraju, bo to my jesteśmy najbliżej naszych pacjentów i ich rodzin.

  W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny –


  Szkoła Cukrzycy
  tel. 663 930 015
  biuro@szkolacukrzycy.pl


  Szkoła Cukrzycy Al. Niepodległości 16 pok. 10, Telefon/fax: (068) 325 72 97, Zielona Góra 65-048 © Szkoła Cukrzycy - wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona główna
  Wiadomości
  Rada Naukowa
  Patronat
  Cukrzyca
  Żyć z cukrzycą
  Kontakt
  projekt i realizacja www.e-Partner.pl