Partnerzy Szkoły Cukrzycy     PSD Nasze oddziały Kontakt
"Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej" (prof. Joslin)
 • Strona główna
 • Wiadomości
 • Rada Naukowa
 • Cukrzyca
 • Żyć z cukrzycą
 • Media o nas
 • Kontakt
 • Wiadomości archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
  2019-03-09 15:48:50
  „Programy polityki zdrowotnej w cukrzycy” - to tytuł projektu, który ma pomóc samorządom w tworzeniu lepszych programów profilaktyki zdrowotnej dla chorych na cukrzycę. Powstał on z inicjatywy Parlamentarnego Zespołu ds. Praw Pacjentów oraz Fundacji Eksperci dla Zdrowia. Jego podstawowym celem jest zmniejszenie przedwczesnej umieralności z powodu cukrzycy i towarzyszących jej powikłań, zwłaszcza chorób sercowo-naczyniowych, w tym zawałów serca i udarów mózgu.
  Twórcy projektu opracowali poradnik dla samorządów, z którego gminy, powiaty i województwa mogą zaczerpnąć informacje, jak tworzyć programy polityki zdrowotnej w cukrzycy w zgodzie z dobrymi praktykami, wytycznymi Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz zaleceniami Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Obecnie często się zdarza, że AOTMiT negatywnie opiniuje programy zdrowotne samorządów, korzystanie z poradnika ma na celu ograniczenie takich sytuacji. Publikacja została zaprezentowana w Sejmie podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Praw Pacjentów w Sejmie. Projekt ma charakter pilotażowy i obejmuje województwa: lubelskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i wielkopolskie.

  Po zmianach Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych samorządy mają możliwość uzyskania dofinansowania programów prozdrowotnych z budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia w kwocie od 40 do 80 proc. nakładów. Zdaniem twórców projektu, powinno to być dodatkowym bodźcem do angażowania się samorządów w działania prozdrowotne.
  Szkoła Cukrzycy Al. Niepodległości 16 pok. 10, Telefon/fax: (068) 325 72 97, Zielona Góra 65-048 © Szkoła Cukrzycy - wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona główna
  Wiadomości
  Rada Naukowa
  Patronat
  Cukrzyca
  Żyć z cukrzycą
  Kontakt
  Polityka prywatności oraz klauzule informacyjne
  Polityka-cookies

  projekt i realizacja www.e-Partner.pl