Partnerzy Szkoły Cukrzycy     PSD Nasze oddziały Kontakt
"Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej" (prof. Joslin)
 • Strona główna
 • Wiadomości
 • Rada Naukowa
 • Cukrzyca
 • Żyć z cukrzycą
 • Media o nas
 • Kontakt
 • Wiadomości archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
  2018-01-23 14:30:31
  W całej Polsce ( z wyjątkiem województwa wielkopolskiego i łódzkiego) w ostatnich tygodniach wzrosła liczba chorych na grypę. Według danych PZH, w okresie od 8 do 15 stycznia br. zarejestrowano blisko 156 tys. zachorowań i podejrzenia zachorowań na grypę. Ci, którzy się nie zaszczepili i wbrew zaleceniom lekarzy nie zamierzają tego zrobić, powinni uważać szczególnie – najnowsze badania wykazały, że wirus roznoszony jest poprzez sam oddech, a nie – jak sądzono – przez kichanie i kaszel.
  O badaniach przeprowadzonych przez kilka amerykańskich instytutów pod kierunkiem naukowców z University of Maryland School of Public Health i opublikowanych łamach czasopisma "Proceedings of the National Academy of Sciences" informuje radio RMF.fm. Podczas badań wykorzystano aparaturę o nazwie Gesundheit II, pozwalającą dokładnie przeanalizować skład powietrza wydychanego przez osoby cierpiące na infekcje górnych dróg oddechowych. W eksperymencie wzięły udział 142 osoby cierpiące na grypę. Badano liczbę wirusów wydychanych w kolejnych dniach infekcji, przy normalnym oddychaniu, w trakcie mówienia, kaszlu i kichania. Pobierano także wymazy z nosa i gardła i poddawano analizie. Okazało się, że znacząca liczba badanych osób uwalniała wirusy już w trakcie oddychania. Ani kaszel, ani kichanie nie były konieczne, by osoby chore wydzielały zawiesinę zawierających wirusy kropelek.
  Wniosek jest taki, że higiena rąk i unikanie osób, które kaszlą i kichają nie daje nam całkowitej ochrony przed grypą. Najważniejsze, by chorzy pozostawali w domu.
  Szkoła Cukrzycy Al. Niepodległości 16 pok. 10, Telefon/fax: (068) 325 72 97, Zielona Góra 65-048 © Szkoła Cukrzycy - wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona główna
  Wiadomości
  Rada Naukowa
  Patronat
  Cukrzyca
  Żyć z cukrzycą
  Kontakt
  Polityka prywatności oraz klauzule informacyjne
  Polityka-cookies

  projekt i realizacja www.e-Partner.pl