Partnerzy Szkoły Cukrzycy     PSD Nasze oddziały Kontakt
"Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej" (prof. Joslin)
 • Strona główna
 • Wiadomości
 • Rada Naukowa
 • Cukrzyca
 • Żyć z cukrzycą
 • Media o nas
 • Kontakt
 • Wiadomości archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
  2014-12-08 12:14:14
  V Rok Szkoły Cukrzycy Porozumienia Zielonogórskiego - specjaliści medycyny rodzinnej poszerzają wiedzę z diabetologii, kardiologii i psychologii i szeroko pojętej profilaktyki...aby po pracy, w ramach projektu SC, edukować swoich pacjentów.
  W ostatni weekend tj. 6 i 7 grudnia br. w Łodzi odbyła się Konferencja szkoleniowa w ramach programu edukacyjnego Szkoła Cukrzycy. Federacja „Porozumienie Zielonogórskie” już po raz V organizuje dla swoich lekarzy oraz ich pacjentów cykl edukacyjny SC. Uczestnicy konferencji zapoznali się z założeniami programu oraz prowadzeniem Szkoły. Dodatkowo uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu prof. dr hab. med. Bogny Wierusz-Wysockiej, która jednocześnie pełni funkcję Przewodniczącej Rady Naukowej Szkoły Cukrzycy. Wśród zaproszonych gości był Andrzej Bauman, prezes Polskie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, które jest partnerem programu.

  Intencją Programu Edukacyjnego „Szkoła Cukrzycy” jest usystematyzowanie edukacji diabetologicznej i dostarczenie kompleksowej wiedzy na temat cukrzycy. Na temat jej leczenia i zagrożeń jakie niosą ostre i przewlekłe powikłania tej choroby. Nasz program pomaga lekarzom w codziennej pracy z osobami z cukrzycą. Dla osób z cukrzycą jest szansą na poznanie jej najlepszego i najnowocześniejszego leczenia.

  Program został opracowany na podstawie wieloletniej praktyki edukacyjnej lekarza diabetologa Andrzeja Paciorkowskiego. Podczas spotkań przedstawiane są cele i zasady leczenia cukrzycy oraz zagadnienia zdrowego żywienia. Uczestnicy dowiadują się dla kogo przeznaczone są leki doustne i dlaczego w leczeniu cukrzycy potrzebna jest insulina. Kolejno przedstawiane są też ostre i przewlekłe powikłania cukrzycy oraz stopa cukrzycowa. Szczegółowo omawiane są problemy osoby z cukrzycą w pracy oraz kierowcy z cukrzycą.

  Każdy lekarz przystępujący do programu otrzyma komplet materiałów niezbędnych do przeprowadzenia wykładów.
  Szkoła Cukrzycy Al. Niepodległości 16 pok. 10, Telefon/fax: (068) 325 72 97, Zielona Góra 65-048 © Szkoła Cukrzycy - wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona główna
  Wiadomości
  Rada Naukowa
  Patronat
  Cukrzyca
  Żyć z cukrzycą
  Kontakt
  Polityka prywatności oraz klauzule informacyjne
  Polityka-cookies

  projekt i realizacja www.e-Partner.pl