Partnerzy Szkoły Cukrzycy     PSD Nasze oddziały Kontakt
"Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej" (prof. Joslin)
 • Strona główna
 • Wiadomości
 • Rada Naukowa
 • Cukrzyca
 • Żyć z cukrzycą
 • Media o nas
 • Kontakt
 • Wiadomości archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
  2014-11-12 14:10:58
  Corocznie 14 listopada, w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny Fredericka Bantinga, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. W tym dniu budynki na całym świecie podświetlane są na niebiesko.
  Podobnie jak w poprzednich latach, w obchody Światowego Dnia Cukrzycy włączył się śląski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

  - Cukrzyca jest chorobą, z którą może zetknąć się każdy - czy to jako pacjent, członek rodziny kogoś cierpiącego na cukrzycę czy świadek zasłabnięcia osoby chorej na ulicy. Dlatego chcemy dotrzeć z informacją do jak największej liczby osób w każdym wieku - tłumaczy Gniewko Więckiewicz ze śląskiego oddziału IFMSA-Poland.

  Z myślą o najmłodszych studenci przygotowali m.in. konkursy plastyczne w przedszkolach. Oprócz tego odbędzie się również konkurs internetowy na najciekawsze zdjęcie osoby ubranej na niebiesko, a także warsztaty diabetologiczne dla studentów medycyny.

  Dodatkowo między 10 a 16 listopada część restauracji na terenie śląskich miast będzie dołączać do zamówień ulotki z informacjami na temat cukrzycy oraz serwetki z logo WDD (World Diabetes Day).

  W piątek (14 listopada) o godz. 17.00 na dworcu autobusowym w Tarnowskich Górach studenci zorganizują flash mob, mający na celu zwrócenie uwagi na problematykę cukrzycy. Wieczorem (o godz. 19.00) katowicki Spodek i gliwicka Radiostacja, podobnie jak tysiące innych budynków na całym świecie, zostaną podświetlone na niebiesko. Jest to kolor symbolizujący World Diabetes Day.

  Dzień później odbędzie się ogólnopolska akcja IFMSA-Poland zorganizowana w centrach handlowych, podczas której członkowie Stowarzyszenia będą przeprowadzać badania profilaktyczne oraz udzielać informacji na temat cukrzycy. Na Śląsku akcja odbędzie się w CH Platan w Zabrzu i CH 3 Stawy w Katowicach w godz. 10.-18.

  Źródło: rynekzdrowia.pl
  Szkoła Cukrzycy Al. Niepodległości 16 pok. 10, Telefon/fax: (068) 325 72 97, Zielona Góra 65-048 © Szkoła Cukrzycy - wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona główna
  Wiadomości
  Rada Naukowa
  Patronat
  Cukrzyca
  Żyć z cukrzycą
  Kontakt
  Polityka prywatności oraz klauzule informacyjne
  Polityka-cookies

  projekt i realizacja www.e-Partner.pl