• Żyć z cukrzycą archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2022-05-11 09:22:15
    Dzisiaj mamy dla Państwa materiał zwracający uwagę jak niebezpieczne są powikłania kardiologiczne u pacjentów z cukrzycą. Materiał został opracowany przez dr n. med. Annę Jeznach - Steinhagen - specjalistę diabetologa z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ( Zakład Dietetyki Klinicznej, Instytut Matki i Dziecka, Poradnia Diabetologiczna).
    Niezależnie od typu cukrzycy, w przypadku przewlekle podwyższonego stężenia glukozy we krwi może dojść do rozwoju powikłań, w tym powikłań ze strony układu sercowo - naczyniowego. Powikłania kardiologiczne rozwijają się powoli i początkowo objawy mogą nie być odczuwalne. Prawidłowe leczenie cukrzycy pomaga utrzymać zalecane stężenie glukozy we krwi, opóźnić wystąpienie powikłań, a także niejednokrotnie zredukować masę ciała. Dbanie o prawidłowe stężenie glukozy i cholesterolu oraz utrzymanie prawidłowej masy ciała jest kluczowe dla skutecznego procesu leczenia i powrotu do zdrowia i formy. Z poradnika dowiedzą się Państwo jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest redukowanie czynników ryzyka takich jak np. nadciśnienie tętnicze, palenie papierosów, brak aktywności fizycznej, zła dieta - powodujących rozwój choroby układu krążenia o podłożu miażdżycowym. Mamy nadzieję, że ten materiał zwróci Państwa uwagę na powikłania kardiologiczne. Gorąco polecamy.