Partnerzy Szkoły Cukrzycy     PSD Nasze oddziały Kontakt
"Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej" (prof. Joslin)
  • Strona główna
  • Wiadomości
  • Rada Naukowa
  • Cukrzyca
  • Żyć z cukrzycą
  • Media o nas
  • Kontakt
  • Żyć z cukrzycą archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2022-04-20 18:30:04
    Dzisiaj mamy dla Państwa materiał zwracający uwagę jak ważna jest Aktywność fizyczna i zdrowy sen. Aktywność fizyczna w każdym wieku odgrywa niezwykle istotną rolę – szczególną w leczeniu otyłości i cukrzycy.
    Jest ona praktycznie tak samo ważna jak leczenie żywieniowe i leczenie farmakologiczne. Bardzo ważnym aspektem towarzyszącym podejmowaniu aktywności fizycznej jest jej bezpieczeństwo. Jeśli będziemy mieli okazję być aktywni fizycznie - to przygodę z aktywnością powinno się zaczynać stopniowo, powoli, od krótkich treningów – zgodnych z zalecaniami i po obowiązkowej konsultacji z lekarzem. Z czasem nasza wydolność się poprawi i będą mogli Państwo wydłużyć czas i intensywność ćwiczeń. Wszechobecne badania pokazują, że spędzanie 8 godzin dziennie w pozycji siedzącej znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia przedwczesnego zgonu. Siedzenie przez 30 minut bez ruchu wpływa również negatywnie na nasze zdrowie. Dane te pokazują, że wzrost zapadalności na otyłość i cukrzycę typu 2 jest ściśle powiązany z trybem naszego życia. W opracowaniu znajdą Państwo materiał Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i Światowej Organizacji Zdrowia określający zasady podejmowania aktywności fizycznej. W umieszczonej tabeli przedstawione są zalecenia wraz z komentarzem. Coraz więcej uwagi skupia się również na temacie zdrowego snu. Brak snu i odpoczynku wiąże się z wyższym ryzykiem rozwoju otyłości. Okazuje się, że dzień po bezsennej nocy nasz organizm domaga się spożycia większej ilości pokarmu, co przyczynia się do przyrostu masy ciała. Wynika to wprost z zaburzenia równowagi pomiędzy hormonami odpowiadającymi za poczucie głodu i sytości. Badania pokazują, że 40% osób z cukrzycą ma problemy ze snem, a jednym z częstszych problemów jest obturacyjny bezdech senny który występuje u 4% mężczyzn i 2% kobiet. Mam nadzieję, że ten materiał będzie służył Państwu jako przewodnik powrotu do formy. Warto wprowadzić aktywność fizyczną na każdym etapie naszego życia. Gorąco polecamy przekazywanie tego materiału naszym bliskim i znajomym z cukrzycą i nie tylko. Trzymamy kciuki za sukces.

    Szkoła Cukrzycy Al. Niepodległości 16 pok. 10, Telefon/fax: (068) 325 72 97, Zielona Góra 65-048 © Szkoła Cukrzycy - wszelkie prawa zastrzeżone
    Strona główna
    Wiadomości
    Rada Naukowa
    Patronat
    Cukrzyca
    Żyć z cukrzycą
    Kontakt
    Polityka prywatności oraz klauzule informacyjne
    Polityka-cookies

    projekt i realizacja www.e-Partner.pl