• Żyć z cukrzycą archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2022-04-14 10:14:59
    Dzisiaj mamy dla Państwa poradnik dla pacjenta – Zdrowa dieta w cukrzycy. Jak Państwo wiecie prawidłowe żywienie w cukrzycy to podstawowy element leczenia.
    Niezwykle istotne jest, aby sposób odżywiania nie był wprowadzany na określony czas. Ważne, aby zmiany były wprowadzane długoterminowo. Dlatego kluczowe jest wykształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych, które powinny towarzyszyć nam do końca życia. Wykształcenie nawyków żywieniowych wymaga określonego czasu i determinacji, a zmiany należy wprowadzać stopniowo. Warto aby w miarę możliwości skonsultować się z dietetykiem i wspólnie ustalili takie menu, aby odpowiadało ono naszym potrzebom i jednocześnie działało w zgodzie z cukrzycą. Zdrowa i dobrze zbilansowana dieta to podstawowe narzędzie wspomagające leczenie cukrzycy, a odpowiedni dobór produktów spożywczych z poszczególnych grup - to podstawa prawidłowego żywienia. Z poradnika dowiedzą się Państwo jak ważny jest właściwy wybór produktów i prawidłowe komponowanie posiłków by zdrowie połączyć ze smakiem. Mamy nadzieję, że ten materiał będzie służył pomocą w samodzielnym przygotowywaniu zdrowych smacznych i prawidłowo zbilansowanych posiłków według zasad zdrowej diety w cukrzycy.