• Żyć z cukrzycą archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2022-03-25 08:01:30
    Szanowni Państwo w dzisiejszym materiale poruszymy tematykę radzenia sobie z chwilami słabości i zapobieganiu potknięciom w leczeniu otyłości. Materiał został opracowany przy konsultacji prof. dr hab. Paweł Bogdański z Katedry Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
    Wszyscy mamy chwile słabości i potknięcia co jest normalnym elementem zmiany stylu życia oraz wprowadzania nowych nawyków zdrowotnych w tym żywieniowych. Potknięcia są jak najbardziej prawidłową typowo ludzką reakcją na zmiany szczególnie w okresie leczenia nadwagi.

Chwile słabości należy traktować jako sytuacje, z których da się i należy wyciągnąć wnioski na przyszłość. Lekarz prowadzący oraz dietetyk udzielają pacjentom wsparcia w powrocie na właściwą drogę – drogę do zdrowia. Rozmowa z lekarzem o chwilach słabości pozwoli wspólnie opracować strategie unikania takich sytuacji w przyszłości. Materiał w prosty i czytelny sposób pokazuje jak radzić sobie z chwilami słabości.

Forma notatnikowa pozwala między innymi wymienić sytuacje które zwiększają prawdopodobieństwo potknięcia i wypełnione są świetnym materiałem wyjściowym do przygotowania się na rozmowę z lekarzem. Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych w załączniku – pozwolą na łatwiejszą walkę z nadwagą, a to w konsekwencji może znacząco ułatwić Państwu codzienne życie.