• Żyć z cukrzycą archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2022-01-20 10:32:55
    Dzisiaj mamy dla osób z cukrzycą Wege e-book z masą smakowitych przepisów i nie tylko. Autorem zamieszczonych w nim przepisów jest mgr Monika Hajduk – dietetyk kliniczny. Jak wszyscy wiecie zdrowa dieta jest niezmiernie ważna dla całego organizmu człowieka.
    Naukowcy wskazują na to, że mniejsza ilość spożywanego mięsa działa prozdrowotnie i może chronić nas przez zachorowaniem na wiele chorób. Ograniczone spożycie mięsa i wysoko przetworzonych produktów z dużą jego zawartością wiąże się z mniejszym ryzykiem zachorowania na wszechobecne choroby cywilizacyjne. Pacjenci z cukrzycą przez ciągłe wahania cukru uszkadzające naczynia krwionośne są narażeni w szczególny sposób na rozwój chorób sercowo–naczyniowych, dlatego też dbałość o jakość diety jest szczególnie ważna w tej grupie. Dowiecie się Państwo z e-booka jak ważne jest poprawne obliczanie wymienników węglowodanowych i białkowo tłuszczowych oraz otrzymacie gotowe przepisy na każdą porę dnia. W e-booku zobaczycie, że zdrowie można świetnie połączyć ze smakiem jednocześnie troszcząc się o siebie i swoich bliskich. Mam nadzieję, że ten materiał będzie służył pomocą w samodzielnym przygotowywaniu zdrowych smacznych i odżywczych posiłków. Gorąco go polecamy pacjentom z cukrzycą, bo został stworzony specjalnie z myślą o nich.