• Żyć z cukrzycą archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2022-01-13 10:55:44
    Mamy dla Państwa poradnik żywienia dla pacjentek z cukrzycą ciążową. Autorem poradnika jest mgr Sylwia Snopek – dietetyk kliniczny, Poradnia Diabetologiczna Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
    Dowiemy się z niego, co to jest cukrzyca ciążowa, jak właściwie dokonywać samodzielnych pomiarów stężenia glukozy, a przede wszystkim znajdziemy praktyczne wskazówki dotyczące diety w cukrzycy ciążowej, która jest podstawowym sposobem leczenia, bez względu na to, czy wprowadzona zostaje insulinoterapia, czy nie. Dlaczego leczenie jest takie ważne – bo nieodpowiednie leczenie cukrzycy ciążowej (nieprzestrzeganie diety, a przy leczeniu insuliną nieprzyjmowanie jej zgodnie ze wskazaniami lekarza) może powodować powikłania dla mamy i dla dziecka. Mamy nadzieję, że ten poradnik rozwieje wiele obaw i wątpliwości, a dodatkowo będzie służył pomocą w samodzielnym komponowaniu smacznych i odżywczych posiłków.