• Żyć z cukrzycą archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2021-09-21 11:48:28
    Tym razem zachęcamy Państwa do skorzystania z filmowych materiałów edukacyjnych dla pacjenta które powstały w ramach Diabetologicznej Akademii Novo Nordisk. Sam portal zawiera kompleksową bazę wiedzy dla poszczególnych grup odbiorców.
    W dzisiejszym materiale zajmiemy się tematem cukrzycy typu 2 w ramach cyklu „Nie żyjmy w słodkiej niewiedzy”. Materiał edukacyjny z tego cyklu „Cukrzyca typu 2” dostępny jest pod linkiem: https://www.dann.edu.pl/video-edukacyjne Na cukrzycę choruje obecnie 463 mln ludzi co stanowi 9% wszystkich żyjących na świecie ludzi. Niestety liczba chorych systematycznie wzrasta, a wysoce przetworzona żywność z ogromną ilością cukru dodawanego praktycznie do wszystkich produktów spożywczych + epidemia otyłości i brak aktywności fizycznej powoduje, że stają się oni coraz częściej naszymi pacjentami. Materiały przygotowane zostały w postaci filmików w których temat cukrzycy typu 2 omawia się w sposób bardzo przystępny i prosty. To doskonały materiał edukacyjny który możemy śmiało Państwu polecić.