Partnerzy Szkoły Cukrzycy     PSD Nasze oddziały Kontakt
"Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej" (prof. Joslin)
 • Strona główna
 • Wiadomości
 • Rada Naukowa
 • Cukrzyca
 • Żyć z cukrzycą
 • Media o nas
 • Kontakt
 • Żyć z cukrzycą archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
  2017-08-21 09:30:02
  Chory na cukrzycę nie musi rezygnować ze sportu, i to nawet wyczynowego - udowadnia to w sposób spektakularny profesjonalna międzynarodowa drużyna kolarska Novo Nordisk Team. Już po raz drugi panowie z tej ekipy wzięli udział w wyścigu Tour de Pologne.
  Podczas zakończonej niedawno 74. edycji tej największej i najważniejszej imprezy kolarskiej w Polsce, zawodnicy Novo Nordisk po raz kolejny pokazali, że choroba nie musi być barierą w uprawianiu jakiegokolwiek sportu. Kolarstwo należy do najbardziej wysiłkowych dyscyplin, a mimo to drużyna złożona z chorych na cukrzycę świetnie daje sobie radę, w ciągu roku biorąc udział w setkach sportowych wydarzeń.

  W przypadku tego teamu nie chodzi tylko o sam sport, ale i o misję. Zawodnicy podczas licznych konferencji podkreślają, że odpowiednio dobrana terapia w połączeniu z aktywnością fizyczną, mogą czynić cuda. Ruch pomaga nie tylko utrzymać stabilny poziom cukru we krwi, ale też ogranicza ryzyko powikłań i po prostu poprawia samopoczucie. Sportowcy są żywym przykładem na to, że choroba nie musi być ograniczeniem i dają nadzieję tym, którzy w to wątpią.

  Team Novo Nordis powstał w ramach programu Changing Diabetes („Razem zmieniajmy cukrzycę”). W drużynie jest 20 kolarzy z całego świata, u których rozpoznano cukrzycę na różnych etapach życia. Niektórych z nich diagnoza zaskoczyła już wówczas, gdy uprawiali kolarstwo.
  Szkoła Cukrzycy Al. Niepodległości 16 pok. 10, Telefon/fax: (068) 325 72 97, Zielona Góra 65-048 © Szkoła Cukrzycy - wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona główna
  Wiadomości
  Rada Naukowa
  Patronat
  Cukrzyca
  Żyć z cukrzycą
  Kontakt
  Polityka prywatnoœci oraz klauzule informacyjne
  Polityka-cookies

  projekt i realizacja www.e-Partner.pl