• Żyć z cukrzycą archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2017-08-21 09:30:02
    Chory na cukrzycę nie musi rezygnować ze sportu, i to nawet wyczynowego - udowadnia to w sposób spektakularny profesjonalna międzynarodowa drużyna kolarska Novo Nordisk Team. Już po raz drugi panowie z tej ekipy wzięli udział w wyścigu Tour de Pologne.
    Podczas zakończonej niedawno 74. edycji tej największej i najważniejszej imprezy kolarskiej w Polsce, zawodnicy Novo Nordisk po raz kolejny pokazali, że choroba nie musi być barierą w uprawianiu jakiegokolwiek sportu. Kolarstwo należy do najbardziej wysiłkowych dyscyplin, a mimo to drużyna złożona z chorych na cukrzycę świetnie daje sobie radę, w ciągu roku biorąc udział w setkach sportowych wydarzeń.

W przypadku tego teamu nie chodzi tylko o sam sport, ale i o misję. Zawodnicy podczas licznych konferencji podkreślają, że odpowiednio dobrana terapia w połączeniu z aktywnością fizyczną, mogą czynić cuda. Ruch pomaga nie tylko utrzymać stabilny poziom cukru we krwi, ale też ogranicza ryzyko powikłań i po prostu poprawia samopoczucie. Sportowcy są żywym przykładem na to, że choroba nie musi być ograniczeniem i dają nadzieję tym, którzy w to wątpią.

Team Novo Nordis powstał w ramach programu Changing Diabetes („Razem zmieniajmy cukrzycę”). W drużynie jest 20 kolarzy z całego świata, u których rozpoznano cukrzycę na różnych etapach życia. Niektórych z nich diagnoza zaskoczyła już wówczas, gdy uprawiali kolarstwo.