Partnerzy Szkoły Cukrzycy     PSD Nasze oddziały Kontakt
"Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej" (prof. Joslin)
 • Strona główna
 • Wiadomości
 • Rada Naukowa
 • Cukrzyca
 • Żyć z cukrzycą
 • Media o nas
 • Kontakt
 • Żyć z cukrzycą archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
  2015-12-09 13:05:39
  Naukowcy odkryli, że znany nam lek na cukrzycę może posiadać właściwości przedłużające życie. Nowe badania kliniczne mają pokazać, czy lek rzeczywiście spowalnia proces starzenia się i zatrzymuje choroby związane z wiekiem, takie jak Alzheimer czy Parkinson.
  Wspomniane właściwości zostały odkryte przez naukowców z KU Lueven w Belgii. Początkowe testy zostały przeprowadzone na zwierzętach i wykazały, że metformina nie tylko spowolniła proces starzenia się ale także zauważono znaczną poprawę zdrowia. Żywotność u myszy wzrosła prawie o 40 procent, a kości gryzoni stały się silniejsze.

  Diabetolodzy z Cardiff University zauważyli w zeszłym roku, że pacjenci którzy zażywali metforminę żyli na ogół dłużej. Pojawiły się zatem słuszne podejrzenia, że ten popularny lek może przyczynić się do długowieczności.

  Nowe badania kliniczne TAME (Targeting Aging with Metformin) mają rozpocząć się w USA już w przyszłym roku. Specyfik nie tylko leczyłby takie choroby jak cukrzyca typu 2, nowotwory, miażdżycę czy chorobę Alzheimera, ale w odpowiednich dawkach zahamowałby także proces starzenia się i wydłużyłby życie nawet do 120 lat.

  Lek ma być przetestowany na osobach starszych w wieku 70 i 80 lat, którzy chorują na raka czy choroby serca. Jeśli oczekiwania naukowców okażą się słuszne, ów odkrycie będzie bardzo istotne w nowożytnej medycynie a metformina zostanie oficjalnie określona jako pierwszy na świecie lek wydłużający życie człowieka.

  Źródło: www.tylkonauka.pl
  Szkoła Cukrzycy Al. Niepodległości 16 pok. 10, Telefon/fax: (068) 325 72 97, Zielona Góra 65-048 © Szkoła Cukrzycy - wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona główna
  Wiadomości
  Rada Naukowa
  Patronat
  Cukrzyca
  Żyć z cukrzycą
  Kontakt
  Polityka prywatnoœci oraz klauzule informacyjne
  Polityka-cookies

  projekt i realizacja www.e-Partner.pl