Partnerzy Szkoły Cukrzycy     PSD Nasze oddziały Kontakt
"Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej" (prof. Joslin)
 • Strona główna
 • Wiadomości
 • Rada Naukowa
 • Cukrzyca
 • Żyć z cukrzycą
 • Media o nas
 • Kontakt
 • Cukrzyca archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
  2019-03-27 22:10:11
  SUGARBUSTER.IO - tak nazywa się gra, stworzona we współpracy z lekarzami Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego USK we Wrocławiu, która umożliwia młodym diabetykom zdobycie wiedzy na temat cukrzycy oraz przekazuje informacje o odpowiednich działań, jakie należy wykonać przy niebezpiecznych poziomach cukru we krwi. Gra jest kolorowa, ma atrakcyjną i prostą formę, przez co jest skuteczna w edukacji nawet najmłodszych diabetyków.
  Gracze na podstawie znanej i prostej mechaniki uczą się kojarzyć produkty spożywcze z ich indeksem glikemicznym oraz wpływem na stan cukru w naszym organizmie. Gra spełnia kilka celów. Podstawowy z nich to wzmacnianie świadomości wśród dzieci z cukrzycą typu I o zagrożeniach płynących z choroby oraz edukowanie i aktywizacja w kwestii codziennych zachowań terapeutycznych poprzez atrakcyjny i rozrywkowy format przyjazny dzieciom i młodzieży. Kolejnym celem jest edukacja w zakresie znajomości wpływu produktów spożywczych na poziom glikemii przy wykorzystaniu wyłącznie tabel i wskaźników jest trudna w odbiorze dla najmłodszych. Dzieci potrzebują tak istotne kwestie zrozumieć szybko i jak najprościej, bazując na kolorowych obrazkach i działaniach gameingowych. Ponadto gra również ma za zadanie ugruntować w świadomości dzieci odpowiednie działania, jakie należy wykonać przy niebezpiecznym poziomie cukru w organizmie.

  Jak się w to gra? Celem rozgrywki jest zdobycie przez gracza jak największej ilości punktów. Punktowane jest zdobywanie pożywienia w zakresie cukrów w normie /80-180/, insuliny przy wysokich cukrach >180 i cukrach w zakresie normy. Premiowane jest także zdobywanie glukozy przy niskich wartościach cukru <80. W sytuacji gdy postać natrafia na pożywienie cukier wzrasta w zależności od wartości indeksu glikemicznego danego produktu. W przypadku gdy postać napotka insulinę cukier spada. Licznik cukru wyskalowany jest pomiędzy 20 i 300. Wskaźnik życia (czerwone serduszka ) zmniejsza się w przypadku gdy poziom cukru jest poza wartościami dedykowanymi./ >180 , <80. / W przypadku gdy poziom cukru będzie w wartościach dedykowanych /80-180/ licznik życia będzie się zwiększał. W sytuacji gdy wskaźnik życia zmniejszy się do zera postać zasypia.
  Szkoła Cukrzycy Al. Niepodległości 16 pok. 10, Telefon/fax: (068) 325 72 97, Zielona Góra 65-048 © Szkoła Cukrzycy - wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona główna
  Wiadomości
  Rada Naukowa
  Patronat
  Cukrzyca
  Żyć z cukrzycą
  Kontakt
  Polityka prywatnoœci oraz klauzule informacyjne
  Polityka-cookies

  projekt i realizacja www.e-Partner.pl