Partnerzy Szkoły Cukrzycy     PSD Nasze oddziały Kontakt
"Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej" (prof. Joslin)
 • Strona główna
 • Wiadomości
 • Rada Naukowa
 • Cukrzyca
 • Żyć z cukrzycą
 • Media o nas
 • Kontakt
 • Cukrzyca archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
  2016-01-13 11:02:00
  Kilka tysięcy osób wzięło udział w biegu "Policz się z cukrzycą", który odbywa się podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Warszawiacy mogą także wziąć udział w kilkunastu koncertach organizowanych w niedzielę na Pl. Defilad.
  - Takich i podobnych biegów jest 60 w całej Polsce. Pamiętajcie: w zdrowym ciele - zdrowy duch. Za te pakiety (startowe - PAP) kupujemy pompy insulinowe - powiedział szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak, inaugurując bieg w Warszawie.

  Bieg "Policz się z cukrzycą" odbywa się już po raz 10. Jego organizatorzy chcą przez tę akcję namówić producentów żywności, aby umieszczali na opakowaniach swoich produktów informacje o wymiennikach węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych. To informacje istotne m.in. w diecie osób z cukrzycą. Bieg ma też przypominać Polakom o regularnych kontrolach i dbaniu o zdrowie.

  W Warszawie w biegu "Policz się z cukrzycą" mogło wziąć udział maksymalnie 5 tys. osób, miejsca wyczerpały się już w grudniu ub. roku. Zawodnicy - aby otrzymać pakiet startowy - musieli wykupić cegiełki. Dochody ze sprzedaży tych cegiełek przeznaczono na zakup pomp insulinowych. To niewielkie urządzenie medyczne służące do ciągłego podskórnego podawania insuliny. W niedzielę pompy te uroczyście przekazano dwóm szpitalom - Bródnowskiemu w Warszawie oraz Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Olsztynie. Koszt każdej z pomp to ok. 17 tys. zł.

  Warszawiacy mogą w niedzielę wziąć udział w kilkunastu koncertach, które do godz. 22 odbywają się przed PKiN. Wśród zespołów, których występ znalazł się w programie, są m.in. Afromental, Kensington, Clock Machine oraz Enej.

  O godz. 20 w niebo wystrzelą fajerwerki, tzw. światełko do nieba.

  Pieniądze zbierane podczas 24. Finału będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

  Źródło: PAP/Rynek Zdrowia
  Szkoła Cukrzycy Al. Niepodległości 16 pok. 10, Telefon/fax: (068) 325 72 97, Zielona Góra 65-048 © Szkoła Cukrzycy - wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona główna
  Wiadomości
  Rada Naukowa
  Patronat
  Cukrzyca
  Żyć z cukrzycą
  Kontakt
  Polityka prywatnoœci oraz klauzule informacyjne
  Polityka-cookies

  projekt i realizacja www.e-Partner.pl