Partnerzy Szkoły Cukrzycy     PSD Nasze oddziały Kontakt
"Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej" (prof. Joslin)
 • Strona główna
 • Wiadomości
 • Rada Naukowa
 • Cukrzyca
 • Żyć z cukrzycą
 • Media o nas
 • Kontakt
 • Cukrzyca archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
  2014-08-12 13:28:49
  Nowe badania pokazują, że zioła mogą być potężnym narzędziem, w walce z cukrzycą. Naukowcy wykazują , że takie przyprawy jak rozmaryn czy oregano działają jak leki na tę chorobę.
  Badacze odkryli, że zioła, w szczególności rozmaryn i oregano, są zdolne do blokowania enzymu, który związany jest z cukrzycą. Wyniki badań wykazały, że dodawanie tych ziół do potraw, może okazać się naturalnym sposobem walki z chorobą.

  Badania wykazały również, że wspomniane zioła wykazują działanie podobne to tego, jakich cechują się leki na cukrzycę. Jednak badacze zastrzegają, że choć wyniki badań są obiecujące, nie należy bez konsultacji z lekarzem, na własną rękę rezygnować z dotychczasowej terapii farmakologicznej. Zamiast tego warto włączyć do codziennej diety.

  Zioła te mają także inne, udowodnione działanie. Rozmaryn od dawna wykorzystywany jest w lecznictwie. Wodny lub alkoholowy wyciąg z rozmarynu i tymianku (larendogra) używany był, jako środek odmładzający i odświeżający cerę. Z kolei oregano jest jedną z najdawniej znanych roślin leczniczych. Jej właściwości lecznicze znał już Hipokrates i Arystoteles. Wchodzi w skład niektórych kosmetyków, jest składnikiem płynów do kąpieli i do płukania ust, ma również działanie wykrztuśne, dezynfekujące, przeciwbiegunkowe, moczopędne, przeciwskurczowe, wiatropędne, odtruwające. Zewnętrznie olejek tymolowy wykorzystuje się do płukania gardła, wzmacniających kąpieli oraz przy trudno gojących się ranach skóry i świądzie. Napar z mieszanki lebiody (zazwyczaj w mieszance z innymi ziołami) działa wiatropędnie i stosowany jest przy atonii jelit, nadmiernej fermentacji jelit, bębnicy, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, niedoczynności wątroby.
  Autor: PAP Life

  Źródło: gazetalubuska.pl
  Szkoła Cukrzycy Al. Niepodległości 16 pok. 10, Telefon/fax: (068) 325 72 97, Zielona Góra 65-048 © Szkoła Cukrzycy - wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona główna
  Wiadomości
  Rada Naukowa
  Patronat
  Cukrzyca
  Żyć z cukrzycą
  Kontakt
  Polityka prywatności oraz klauzule informacyjne
  Polityka-cookies

  projekt i realizacja www.e-Partner.pl