• Cukrzyca archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2014-06-24 12:54:40
    Nowe badanie pokazują, iż dwa duże posiłki dziennie mogą pomóc osobom z cukrzycą typu 2 lepiej kontrolować ich metabolizm, donosi New York Times.
    Do badania zaangażowano grupę 54 chorych na cukrzycę w wieku od 30 do 70 lat. Naukowcy z Czech losowo przydzielili im do jedzenia dwa duże posiłki lub sześć mniejszych posiłków dziennie. Wszyscy uczestnicy jedli taką samą ilość kalorii.

Opublikowane badania pokazują, że ​​ci, którzy jedli tylko śniadanie i obiad zmniejszyła się ich waga i obwód talii. Dwa posiłki dziennie również prowadziły do poprawy poziomu glukozy na czczo, niższej zawartości tłuszczu w wątrobie oraz poprawy wrażliwości na insulinę.

"Nie tylko nasze badania, ale też innych naukowców, pokazują, że jedzenia większego śniadanie i obiadu oraz małej kolacji, jest korzystniejsze" mówi dr Hana Kahleova z Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej w Pradze. "Potwierdziliśmy starożytne przysłowie: Jeść śniadanie jak król, obiad jak książę, a kolację jak żebrak"

Źródło: New York Times