• Cukrzyca archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2013-09-12 11:48:02
    Do Krakowa zawita kampania edukacyjna „O 10 tysięcy kroków dalej od cukrzycy". 14 września na Placu Szczepańskim odbędzie się „Marsz 10 tysięcy kroków". Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej kampanii, której inicjatorem jest Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Pomysłodawcy projektu chcą przekonać wszystkich do aktywności na świeżym powietrzu jako najlepszej formy profilaktyki zdrowotnej.
    Celem kampanii jest uwrażliwienie opinii publicznej na problem, jakim jest rosnąca liczba zachorowań na cukrzycę i promowanie zdrowego stylu życia, jako najlepszej formy prewencji cukrzycy u osób zdrowych i skuteczną pomoc w jej kontrolowaniu u osób chorych.

Kluczowym elementem kampanii są „Marsze 10 tysięcy kroków". 10 tysięcy kroków to optymalna, codzienna dawka ruchu dla każdego, niezależnie czy zmaga się z cukrzycą, czy też jest zdrowy i zdrowie chce zachować na długo. Codzienne spacery są jedną z najbardziej dostępnych form aktywności fizycznej, która pomaga w hartowaniu organizmu i utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

Źródło: krakow.pl
    więcej po kliknięciu