Partnerzy Szkoły Cukrzycy     PSD Nasze oddziały Kontakt
"Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej" (prof. Joslin)
 • Strona główna
 • Wiadomości
 • Rada Naukowa
 • Cukrzyca
 • Żyć z cukrzycą
 • Media o nas
 • Kontakt
 • archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
  2014-11-05 15:05:02
  Ruszyła kolejna edycja „Szkoły Cukrzycy”. To cykl spotkań i wykładów dla zmagających się z tą chorobą. Dzięki zajęciom będą mogli lepiej zrozumieć cukrzycę i dowiedzieć się, jak minimalizować jej dolegliwości.
  - Wszyscy podkreślają, że niezwykle ważna w cukrzycy jest edukacja pacjenta, bo większość decyzji podejmuje właśnie on. W gabinecie lekarskim człowiek spędza kwadrans raz na kilka miesięcy, a z chorobą żyje 24 godziny na dobę. Dlatego ta edukacja jest tak ważna - mówi Andrzej Paciorkowski, diabetolog i jeden z organizatorów szkoły. Dodaje, że sama choroba nie boli, ale pacjenci obawiają się jest ostrych i przewlekłych powikłań. Dlatego warto dowiedzieć się, jak przyjmować leki, czego unikać, jaki tryb życia prowadzić i co jeść, by choroba nie była uciążliwa.

  Właśnie po taką wiedzę przyszli cukrzycy na pierwsze spotkanie, które odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. - O tym, że jestem chora, dowiedziałam się przed Wielkanocą przy okazji innych badań.
  Od razu wzięłam się za siebie. Mam nadzieję, że dzięki tym wykładom dowiem się więcej, jak żyć z cukrzycą, jak reagować na objawy, no i przede wszystkim jaką dietę stosować. Pacjent wyedukowany żyje dłużej - powiedziała nam pani Krystyna.

  Na razie nie ma gotowego harmonogramu kolejnych spotkań. Program będzie gotowy wkrótce i dostępny w głogowskim oddziale Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. - To będzie cykl ośmiu wykładów. Rozpoczniemy w styczniu. Program zostanie przygotowany po konsultacji z doktorem Paciorkowskim - mówi prezes Czesław Starczewski.

  Źródło: miedziowe.pl

  Szkoła Cukrzycy Al. Niepodległości 16 pok. 10, Telefon/fax: (068) 325 72 97, Zielona Góra 65-048 © Szkoła Cukrzycy - wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona główna
  Wiadomości
  Rada Naukowa
  Patronat
  Cukrzyca
  Żyć z cukrzycą
  Kontakt
  Polityka prywatnoœci oraz klauzule informacyjne
  Polityka-cookies

  projekt i realizacja www.e-Partner.pl