Partnerzy Szkoły Cukrzycy     PSD Nasze oddziały Kontakt
"Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej" (prof. Joslin)
 • Strona główna
 • Wiadomości
 • Rada Naukowa
 • Cukrzyca
 • Żyć z cukrzycą
 • Media o nas
 • Kontakt
 • archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
  2013-11-20 09:52:12
  Uroczystości w Tarnogrodzie: Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą połączone z X rocznicą powstania Koła PSD
  W Tarnogrodzie dnia 14 listopada odbyły się obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, połączone z X rocznicą powstania koła diabetyków.
  O godz 13,00 odbyła się Msza Św w kościele pw Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie. Mszę odprawił i słowo Boże wygłosił do zebranych Ks. Dziekan Jerzy Tworek.

  Po mszy wszyscy przeszli do Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury gdzie prezes Władysław Chodkiewicz powitał wszystkich zebranych oraz przybyłych gości.

  Na uroczystości przybyli poseł. Piotr Szeliga, Poseł Sławomir Zawiślak, prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Bydgoszczy Andrzej Bauman, V-ce prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Lublinie Teresa Bronikowska, wojewodę lubelskiego reprezentował pan Krzysztof Szwal z Urzędu Wojewódzkiego, przybyły delegacje diabetyków z Parczewa, Zamościa , Kraśnika, . Burmistrza Tarnogrodu Eugeniusza Stróża reprezentowała sekretarz pani Agnieszka Łagowska- Borek, przedstawiciel Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Biłgorajskiego pan Andrzej Fus Swoją obecnością uroczystości zaszczycili Ks Dziekan Jerzy Tworek oraz ks. Włodzimierz Klimiuk z parafii prawosławnej, dr Jolanta Mazurek, dyr Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury Renata Ćwik, Dr inż Leszek Dmitrocę Nadleśniczego Nadleśnictwa w Józefowie reprezentował zastępca pan Wiechowski Wiesław. Na spotkaniu był również prawnik Józef Łaba z Biłgoraja. Była dyr Publicznej Miejskiej Biblioteki w Tarnogrodzie Joanna Puchacz , dyr Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie Elżbieta Kyc, dr Jolanta Mazurek z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska w Tarnogrodzie, personel medyczny z Przychodni w Tarnogrodzie z Bogusławą Mazurek na czele.

  Po przedstawieniu porządku spotkania prezes Władysław Chodkiewicz przedstawił szokujące informacje w temacie cukrzycy że co 5sek na świecie ktoś dowiaduje się o cukrzycy , co 10sek na świecie ktoś umiera z powodu cukrzycy, co 15 sek na świecie amputowana jest kończyna gdzie 70% z powodu cukrzycy, w Polsce jest amputowanych około 14tys kończyn rocznie około 3tys osób bierze białe laski bo utracili wzrok. Zajmujemy niechlubne 1 miejsce w Europie pod względem otyłości dzieci a na cukrzycę choruje nas 3miliony osób a conajmniej milion nie jest zdiagnozowanych. 20Tys dzieci choruje na cukrzycę w Polsce. Czeka nas wielkie i trudne zadanie ażeby te statystyki poprawić jest to rola władz na każdym szczeblu z krajowymi włącznie.

  Dr Jolanta Mazurek poprowadziła wykład pt" Stopa cukrzycowa, - lepiej zapobiegać jak leczyć" wykład został przygotowany przez Porozumienie Zielonogórskie Lekarzy

  więcej na stronie PSD


  Szkoła Cukrzycy Al. Niepodległości 16 pok. 10, Telefon/fax: (068) 325 72 97, Zielona Góra 65-048 © Szkoła Cukrzycy - wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona główna
  Wiadomości
  Rada Naukowa
  Patronat
  Cukrzyca
  Żyć z cukrzycą
  Kontakt
  Polityka prywatności oraz klauzule informacyjne
  Polityka-cookies

  projekt i realizacja www.e-Partner.pl