2019-03-27 12:03:16
    Autorskie szkolenia e-learning z możliwością weryfikacji stopnia przyswojenia wiedzy z tematyki legislacji i procesu stanowienia prawa - to kolejne narzędzie dostępne już na portalu ABC STANOWIENIA PRAWA (https://www.monitorowanieprawa.pl/).
    Przypomnijmy: portal monitorowania prawa, został utworzony w ramach projektu „Zdrowe Prawo – Zdrowe Firmy – Zdrowi Ludzie – podniesienie jakości i promocja procesu monitorowania legislacji”, realizowanego przez Lubelski Związek Lekarzy Rodzinnych – Pracodawców w partnerstwie z Federacją Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie.

Portal stanowi elastyczny „żyjący” pakiet informacyjny „jak skutecznie monitorować prawo” w kraju, który udostępnia bezpłatnie zasoby umożliwiające bieżące śledzenie zmian prawa, udział w procesie tworzenia prawa gospodarczego i prawa pracy w kraju oraz zwiększenie wiedzy w zakresie legislacji i procesu stanowienia prawa. Można na nim znaleźć ciekawe artykuły pomocne w rozpoczęciu monitoringu legislacji z prawa gospodarczego, prawa pracy, zasad legislacji w Polsce, sposobów i możliwości monitorowania zmian prawa gospodarczego i pracy. Użytkownicy mają ponadto możliwość zgłaszania uwag do projektów zmian prawa według autorskiego narzędzia on-line, dyskusji, wymiany doświadczeń z procesu monitorowania prawa

Portal został stworzony w celu ułatwienia monitorowania stanowienia i zmian prawa w Polsce oraz możliwości opiniowania zmian prawa przez związki, instytucje i osoby prywatne. Jego główną częścią jest lista aktualnie konsultowanych zmian aktów prawnych wraz z możliwością wyrażenia swojej opinii na ten temat.

Serwis informacyjny jest otwarty, korzystanie z niego jest bezpłatne i ogólnie dostępne. Jednak w celu tworzenia opinii oraz możliwości wypełnienia testu kompetencyjnego i uzyskania certyfikatu należy się zarejestrować. Jak zapewniają twórcy portalu, rejestracja jest łatwa i intuicyjna, a w portalu znajduje się dział pomocy.

Głównym celem projektu „Zdrowe Prawo – Zdrowe Firmy – Zdrowi Ludzie – podniesienie jakości i promocja procesu monitorowania legislacji” jest poprawa jakości i skuteczności monitorowania zmian legislacyjnych. To nie tylko portal, ale także szkolenia z zakresu prawa gospodarczego i pracy, ze szczególnym naciskiem na przepisy mające wpływ na działalność leczniczą. Gotowy jest już także poradnik, w którym w przystępny sposób przedstawiono praktyczne zagadnienia związane ze skutecznym monitorowaniem prawa.