Partnerzy Szkoły Cukrzycy     PSD Nasze oddziały Kontakt
"Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej" (prof. Joslin)
 • Strona główna
 • Wiadomości
 • Rada Naukowa
 • Cukrzyca
 • Żyć z cukrzycą
 • Media o nas
 • Kontakt
 • Wiadomości archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
  2018-09-20 22:00:06
  W Zagłębiu Miedziowym rusza projekt społeczno-edukacyjny „Słodka Julka” dotyczy problemu zachorowalności na cukrzycę wśród dzieci, który będzie realizowany w kilkunastu szkołach regionu. jego organizatorami są KGHM Polska Miedź, Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy oraz spółki z Grupy Kapitałowej KGHM.
  Jak informują organizatorzy, Julka ma 8 lat, jest uczennicą szkoły podstawowej w Kościelcu i choruje na cukrzycę. Dziewczynka na swoim przykładzie pomaga zrozumieć innym dzieciom chorobę oraz potrzebę jej wczesnego diagnozowania. Projekt społeczno-edukacyjny “Słodka Julka” ma informować o tym, jakie są objawy tej choroby, jak się przed nią chronić i jak postępować w przypadku zachorowania. Głównymi jego adresatami są uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz młodzi sportowcy Zagłębia Miedziowego.
   
  W ramach projektu prowadzone będą m.in. spotkania z diabetologami z Miedziowego Centrum Zdrowia. W ich trakcie przeprowadzone będą konsultacje indywidualne z dziećmi, pielęgniarki wykonają pomiar poziomu cukru we krwi, a dietetycy sprawdzą poziom tkanki tłuszczowej w organizmach dzieci. Dodatkowym elementem edukacyjnym Projektu będą warsztaty kulinarne dla dzieci, poświęcone diecie zapobiegającej zachorowaniu na cukrzycę oraz promujące zdrowe odżywianie, połączone z nauką przygotowania posiłków „Jedzenie = Zdrowie”.
   
  Projekt rozpoczyna się w najbliższy piątek 21 września. Podczas inauguracji
  zostanie zaprezentowany reportaż zrealizowany w Szkole Podstawowej w Kościelcu z udziałem uczniów, wychowawczyni, Julki i jej mamy. Film opowiada historię życia dziewczynki naznaczonego cukrzycą oraz prezentowane jest środowisko jej rówieśników.

  Szkoła Cukrzycy Al. Niepodległości 16 pok. 10, Telefon/fax: (068) 325 72 97, Zielona Góra 65-048 © Szkoła Cukrzycy - wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona główna
  Wiadomości
  Rada Naukowa
  Patronat
  Cukrzyca
  Żyć z cukrzycą
  Kontakt
  Polityka prywatnoœci oraz klauzule informacyjne
  Polityka-cookies

  projekt i realizacja www.e-Partner.pl