2018-04-26 10:57:44
    Pod takim hasłem ruszyła kampania internetowa i telewizyjna „Niebezpieczny związek” Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Główne role w tym trwającym blisko 2 minuty spocie
    grają znakomici aktorzy – Agata Buzek i Jacek Braciak.
    Jak wyjaśnia PSD, kampania ma na celu szerzenie świadomości społecznej w zakresie niezdiagnozowanej cukrzycy typu 2 – choroby, która często wynika z niezdrowego stylu życia, a niezdiagnozowana lub ignorowana czyni ogromne spustoszenie w organizmie. W filmiku oglądamy parę w dość ponurej scenerii. Partnerka (Agata Buzek) z troską pochyla się nad mężczyzną (Jacek Braciak), sypiąc mu do kubka trzy łyżeczki cukru, czy też podsuwając talerz ze stosem pączków. W tle słyszymy głos aktorki, recytującej fragmenty „Hymnu do miłości”. Przekaz jest jasny: toksyczna miłość zabija. Nie ma w tym spocie nachalnej propagandy, wszystko zawiera się w obrazie. Dopiero na końcu pada: „Relacja z cukrzycą to relacja trudna, ale daje się ujarzmić. Zbadaj się.”

„Cukrzyca to choroba, która zabija. Ponad 420 milinów ludzi na świecie to zdiagnozowani diabetycy.  Szacuje się, że prawie 3 miliony ludzi w Polsce jest diabetykami, a dodatkowo między pół miliona a milion to osoby nieświadome choroby.  Zawał serca czy udar mózgu to jedne z poważniejszych powikłań cukrzycy. NIE CZEKAJ, ZBADAJ SIĘ!” - zachęca PSD.