2018-02-21 19:04:41
    Liczba miejscowości, w których realizowana jest „Szkoła cukrzycy”, stale rośnie. W całym kraju jest ich już ponad setka, a w lutym br. dołączył do nich Wałcz.
    Jak informuje portal diabetyk.org w działania zainicjowane w 2010 r. przez Porozumienie Zielonogórskie we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków włączył się tamtejszy powiatowy oddział PSD. Jego prezes Mieczysław Wiesław Jakób zaprosił do realizacji programu dr Jacka Sokołowskiego, który jest lekarzem prowadzącym szkołę, dietetyka medycznego mgr Patrycję Sankowską i psychologa mgr Aleksandrę Cegiełę.

Tutejsza „Szkoła cukrzycy” zyskała wsparcie lokalnych władz. W spotkaniu inaugurującym jej działalność wzięli udział m.in.: starosta wałecki dr Bogdan Wankiewicz i burmistrz Wałcza Bogusława Towalewska, którzy zadeklarowali pomoc diabetykom w ich walce z chorobą. Podczas spotkania prezes oddziału zachodniopomorskiego PSD Eugeniusz Tworek odczytał list gratulacyjny od krajowego koordynatora „Szkoły cukrzycy” dr. Andrzeja Paciorkowskiego. Zajęcia rozpoczął dr Jacek Sokołowski wykładem „Cukrzyca – co to za choroba? Jak rozpoznać? Dlaczego dobrze leczyć?”.

Na pierwszym spotkaniu sala pękała w szwach - trzeba było przenieść się do większego pomieszczenia.