2017-09-05 09:41:09
    Aplikacja mobilna dla chorych na cukrzycę Suguard gdańskiej firmy DiabetesLab Poland zdobyła trzy prestiżowe certyfikaty "Seal of Excellence" w konkursie Horyzont 2020 - Instrument dla MŚP - informuje portal trojmiasto.pl.
    Aplikacja ma pomagać pacjentom uzyskać stabilny poziom glukozy we krwi. Twórcy nazywają ją „osobistym asystentem” i zapowiadają jej rozwinięcie i wprowadzenie na rynek międzynarodowy. Jak mówi Przemysław Majewski, prezes DiabetesLab Poland i pomysłodawca projektu, „technologia stworzona przez nasz zespół wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby spersonalizować terapię cukrzycową i pomóc pacjentom w codziennym, samodzielnym zarządzaniu tą przewlekłą chorobą”.

Z pomocą sztucznej inteligencji oraz poprzez analizę danych dotyczących zdrowia aplikacja umożliwi ułożenie spersonalizowanego planu leczenia oraz zasugeruje harmonogram aktywności fizycznej.