2017-06-14 10:23:56
    20 czerwca w holu głównym Sejmu zostanie otwarta wystawa "Rzucamy wyzwanie cukrzycy. Walczymy o dłuższe życie z cukrzycą". Zapowiadana jest też debata dotycząca tej choroby i przeciwdziałania jej konsekwencjom.
    Jak informuje kancelaria Sejmu, otwarcie wystawy zaplanowano o godz. 13.50. Pojawi się tam też fotobudka, w której parlamentarzyści będą mogli zrobić sobie zdjęcie by w oryginalny sposób zachęcić do wykonywania badań w kierunku wykrycia cukrzycy oraz jej groźnych powikłań.

Po otwarciu wystawy rozpocznie się debata dotycząca cukrzycy jako jednego z najistotniejszych czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego.

Inicjatorem wydarzenia jest Parlamentarny Zespół ds. Cukrzycy. Partnerami są Polskie Stowarzyszenie Diabetyków i Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. W spotkaniu wezmą udział m.in. parlamentarzyści, krajowy konsultanci: ds. kardiologii, ds. diabetologii oraz w dziedzinie medycyny rodzinnej, prezesi Polskich Towarzystw: Diabetologicznego i Kardiologicznego, a także przedstawiciele strony rządowej oraz organizacji pacjenckich. W debacie weźmie udział także dr Andrzej Paciorkowski, pomysłodawca „Szkoły Cukrzycy”, realizowanej od wielu lat przez lekarzy rodzinnych Porozumienia Zielonogórskiego.