Partnerzy Szkoły Cukrzycy     PSD Nasze oddziały Kontakt
"Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej" (prof. Joslin)
 • Strona główna
 • Wiadomości
 • Rada Naukowa
 • Cukrzyca
 • Żyć z cukrzycą
 • Media o nas
 • Kontakt
 • Wiadomości archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
  2016-08-23 12:22:01
  Obrzęk, zaczerwienie, ból, swędzenie – to tylko niektóre z objawów, jakie towarzyszą pogryzieniu przez meszki. Na ich aktywność wpływają m.in. duża wilgotność powietrza i wysokie temperatury. Dlatego podczas wakacyjnego urlopu lepiej zabezpieczyć się w odpowiednie środki przeciw owadom – podkreśla lekarz rodzinny Joanna Zabielska-Cieciuch, ekspert Porozumienia Zielonogórskiego.
  Obojętnie czy wybieramy się nad morze, w góry, czy na Mazury. Meszki, podobnie jak komary, mogą pogryźć nas wszędzie. Jednak w wielu przypadkach domowe sposoby na pogryzienia (np. okłady z octu czy cebuli) mogą nie zdać egzaminów. Wówczas warto skorzystać z pomocy lekarza, który przepisze odpowiednie leki antyalergiczne.
  Jak podkreśla dr Joanna Zabielska-Cieciuch, ekspert Porozumienia Zielonogórskiego, w sklepach dostępne są preparaty, które odstraszają owady. Dobrze mieć je przy sobie, bo kiedy meszki „przysiądą się” do na nas na urlopie, to naprawdę ciężko się ich pozbyć. W dodatku reakcja alergiczna na jad meszek może być nie tylko uciążliwa (ból, swędzenie, obrzęk) , ale także niebezpieczna.
  -Meszki mogą nas zaatakować zarówno w lesie, jak i w mieście. W przeciwieństwie do komarów czy pszczół, są niewidoczne, dlatego pacjenci często dziwią się, że zostali ukąszeni - komentuje dr Joanna Zabielska-Cieciuch. - Kiedy w obrębie ugryzienia utrzymuje się stan zapalny np. duży obrzęk i zaczerwienienie, może nie obejść się bez podania środków antyalergicznych – podkreśla.
  Meszki nie muszą popsuć nam urlopu, weekendowego wypadu na ryby czy na kajaki. Dlatego warto zabezpieczyć się w odpowiednie preparaty jeszcze przed wyjazdem.
  Szkoła Cukrzycy Al. Niepodległości 16 pok. 10, Telefon/fax: (068) 325 72 97, Zielona Góra 65-048 © Szkoła Cukrzycy - wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona główna
  Wiadomości
  Rada Naukowa
  Patronat
  Cukrzyca
  Żyć z cukrzycą
  Kontakt
  Polityka prywatności oraz klauzule informacyjne
  Polityka-cookies

  projekt i realizacja www.e-Partner.pl