2013-06-27 11:54:51
    w Chełmie 52 ososby ukończyły zajecia w ramach III edycji "Szkoły Cukrzycy". Tytuł członka honorowego stowarzyszenia otrzymał lek. med. Lech Łazuka.
    "Szkoła cukrzycy" realizowana była w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego, którego organizatorem jest Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie przy udziale Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.
    Inicjatorem powstania chełmskiej szkoły jest lek. med. Wojciech Czuryszkiewicz. Podczas ostatniej edycji tego programu uczestnicy wzięli udział w ośmiu wykładach, które w przeważającej większości wygłosiła dr Ewa Kostrzewa - Zabłocka. Ostatnie spotkanie poprowadził lek. med. Lech Łazuka, który mówił o "Nowoczesnych metodach leczenia cukrzycy".
    - Stowarzyszenie Osób z Cukrzycą "Diabetyk chełmski" przyznało doktorowi Łazuce tytuł w uznaniu za współpracę na rzecz osób chorych na cukrzycę, pomoc oraz ofiarność i życzliwość - informuje Ryszard Masiewicz, prezes stowarzyszenia.
    Na spotkaniu podsumowującym projekt wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki edukacyjne.

DOR
    Super Tydzień Chełmski