• Żyć z cukrzycą archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2015-11-26 12:13:25
    Osoby chore na cukrzycę mogą skorzystać z picia do pięciu filiżanek czarnej lub zielonej herbaty dziennie, według raportu przygotowanego przez Radę Zdrowia Holandii.
    Tylko niektóre rodzaje herbaty wpływają korzystnie na nasze zdrowie, obniżają ciśnienie krwi, obniżają ryzyko udaru mózgu i zwiększają wrażliwości na insulinę. Herbata musi być zielona lub czarna, ale nie może być słodzona. Herbaty ziołowe nie zostały uwzględnione wśród herbat, które poprawiają stan zdrowia.

"Zauważyliśmy, że w literaturze naukowej w ciągu ostatnich 10 lat, dowody wskazują, że picie herbaty jest dobre dla zdrowia," powiedział Eert Schoten, rzecznik Rady Zdrowia Holandii.

"Trzy do pięciu filiżanek dziennie zmniejsza ciśnienie krwi, ryzyko wystąpienia cukrzycy i udaru, więc jest to jedna z naszych 16-tu wytycznych."