• archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2016-01-11 14:37:46
    Wrocław
    Na świecie na cukrzycę choruje już 400 milionów ludzi. Jak mówią lekarze, ci chorzy, którzy wiedzą o cukrzycy jak najwięcej, żyją najdłużej.
    Wszystkim, którzy chorują na cukrzycę lub mają w rodzinie cierpiących na to schorzenie, polecamy bezpłatne prelekcje z cyklu "Szkoła Cukrzycy" organizowane przez Centrum Medyczne Synexus i Federację Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia "Porozumienie Zielonogórskie". To świetna okazja, by jak najwięcej dowiedzieć się na temat tej ciężkiej i groźnej choroby.
    -Pacjenci często ignorują tę chorobę- mówi diabetolog Andrzej Paciorkowski. -Ale chorzy wiedzący najwięcej żyją najdłużej.
    W poniedziałek, 11 stycznia o godz. 18, w klubie Creator Strefa Spotkań przy ul. Szybowcowej 23 czeka nas wykład pt. "Żywienie w cukrzycy- prawdy i mity".

Poniżej terminy kolejnych prelekcji:

- "Leczenie cukrzycy- dla kogo leki doustne?".

14 marca
    - "Leczenie cukrzycy- dla kogo insulina? Cukrzyca u kobiety- problem nie tylko kobiet".

4 kwietnia
    - "Ostre powikłania cukrzycy- hipoglikemia, kwasica cukrzycowa- jak ich unikać? Osoba z cukrzycą w pracy. Kierowca z cukrzycą."

25 kwietnia
    - "Retinopatia, nefropatia, neuropatia- łatwiej zapobiegać niż leczyć. Stopa cukrzycowa."

9 maja
    - "Zawał serca, udar mózgu- czy to też powikłania cukrzycy? Zespół metaboliczny- problem społeczny XXI w.".
    Na wykłady należy się zapisywać telefonicznie pod nr. 71- 72-24-640.

Agata Grzelińska

Źródło: Polska Gazeta Wrocławska