• archiwum ›› NAJPOPULARNIEJSZE W TYM MIESIĄCU
    2015-11-17 08:18:08
    Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą połączone z dziesięcioleciem Stowarzyszenia Diabetyków odbyły się w Świdwinie 24 października2015 roku.
    Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji chorych na cukrzycę w Kościele p.w. MBNP z udziałem chóru „ Sonores” pod kierownictwem Dyrektora Świdwińskiego Ośrodka Kultury Bolesława Kurka. Podczas głównej części obchodów, która odbyła się w sali widowiskowej zamku odznaczenia: Srebrny Krzyż Zasługi Rzeczpospolitej otrzymała Sekretarz z biura ZW - Danuta Mazurkiewicz, a wręczył go wicewojewoda zachodniopomorski Ryszard Mićko. Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego wyróżniony został Prezes Paweł Gasztold.

Srebrną Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego wyróżniono: Kierownika Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Bogdana Wachowiaka i doktor Marzenę Kargul z Nowogardu - współorganizatora Szkoły Cukrzycy w Świdwinie. Oznaczenia wręczył Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego - Robert Grzywacz. Prestiżowe Medale za Zwycięstwo nad Cukrzycą otrzymali: Czesław Szulczyk, Stanisław Rączka, Janina Mazurkiewicz, Beata Piotrowiak, Maria Wieczorek, Rozalia Marszałek. Ponadto 24 złote i srebrne odznaki PSD, dyplomy ZG, ZW, oddziału powiatowego oraz medale okolicznościowe z okazji 10-lecia otrzymali ludzie, którzy zasłużyli się swoją postawą. Na zakończenie prof. dr hab. n. med. Lilianna Majkowska wygłosiła wykład „Nowości w diabetologii”, natomiast przedstawiciel firmy ”Ave-Pharma” powiedział o suplementach leków. Dziękujemy wszystkim gościom, a szczególnie chórowi „Sonores” i zespołowi „Dąbrowiacy” oraz wszystkim sympatykom i sponsorom, na których zawsze możemy liczyć. Pragniemy zapewnić, że każde wsparcie jest dla nas bardzo ważne i docenione. Bardzo dziękujemy za obecność władz PSD w osobie Prezesa ZG Andrzeja Baumana i Prezesa ZW Zbigniewa Kędzierskiego oraz koordynatora Szkoły Cukrzycy doktora Andrzeja Paciorkowskiego i wykładowcę II edycji Szkoły Cukrzycy w Świdwinie, doktora Jerzego Krawczyka oraz doktor Marzeny Kargul. Dziękujemy za obecność wszystkim przybyłym gościom - władzom powiatu, miasta i gmin Świdwin i Brzeżno, przedstawicielom władz Województwa Zachodniopomorskiego, prezesom ZG i ZW PSD i prezesom kół diabetyków w województwie, lekarzom oraz przedstawicielom: 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego, Lasów Państwowych, ZUK, MEC, Banku Spółdzielczego, Parku Wodnego „Relax” , Środowiskowego Domu Samopomocy , dyr. Szkoły Podstawowej nr 3, przedstawicielom firm farmaceutycznych „Roch” i”Avet-Pharma”, oraz prezesom Stowarzyszeń Miłośników Wilna i Kresów Wschodnich ,”Amazonka”, Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich, Stowarzyszenia Emerytów „Słoneczna Jesień” i wszystkim diabetykom.

Autor: Lucyna Gasztold
    Żródło: powiatswidwinski.pl