2018-04-12 09:59:53
    Do 31 sierpnia br. ma zostać opracowany standard organizacyjny opieki zdrowotnej w zakresie diabetologii - taki termin został określony w zarządzeniu ministra zdrowia, powołującym w tym celu specjalny zespół.
    Według zarządzenia, zespół do spraw opracowania standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej w zakresie diabetologii jest organem pomocniczym ministra zdrowia. Jego szefem został Krzysztof Strojek, konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii. Ponadto w składzie zespołu znaleźli się: Agnieszka Jankowska-Zduńczyk – konsultant krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej, Alicja Szewczyk – konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego, Beata Ostrzycka – konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego, Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz – kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii, Beata Stepanow – prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej, Anna Śliwińska – prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Leszek Czupryniak – kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych, Maciej T. Małecki – prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz przedstawiciele MZ.