2017-11-14 14:23:09
    Dr Roman Cichocki z Tarnogrodu otrzymał w tym roku prestiżowe odznaczenie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków - Kryształowego Kolibra dla Lekarza Roku. Uroczyste wręczenie nagrody miało miejsce 4 listopada br., podczas Krajowych Obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.
    Kapituła nagrody doceniła zaangażowanie lekarza w działania na rzecz profilaktyki cukrzycy. Stworzył on m.in. w Tarnogrodzie Szkołę Cukrzycy, w ramach realizowanego od wielu lat przez Porozumienie Zielonogórskie projektu. W Szkole Cukrzycy dr Cichocki prowadzi wykłady dla pacjentów, ale też zaprasza innych specjalistów.

Wniosek do Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków o przyznanie lekarzowi Kryształowego Kolibra złożyli pacjenci - mieszkańcy Tarnogrodu oraz członkowie koła diabetyków z Tarnogrodu. Poparli go prezesi kół oddziału rejonowego w Tomaszowie Lubelskim: z Parczewa, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja i Tarnogrodu.

Dr Roman Cichocki uzyskał specjalizację z chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, od 1980 r. pracował w ZOZ Biłgoraj, szpitalu oraz przychodni w Tarnogrodzie. Od 1988 r. jest kierownikiem przychodni w Tarnogrodzie, pełni też wiele społecznych funkcji, m.in. działając w tarnogrodzkim kole diabetyków.