2017-09-14 11:48:33
    Fundacja Badań i Rozwoju Nauki rozpoczyna cykl bezpłatnych interaktywnych wykładów online, podczas których w przystępny i ciekawy sposób zostaną poruszone tematy istotne dla osób chorujących na cukrzycę. Organizatorzy podkreślają, że codzienne życie z tą chorobą nie musi być katastrofą. Start kampanii 14 września.
    Z cukrzycą zmaga się już prawie 3 miliony Polaków. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nieleczona może prowadzić do licznych powikłań, jak choćby choroby układu krążenia czy niewydolność nerek. Kampania ma uświadamiać diabetykom, że dzięki zaangażowaniu w proces leczenia mogą skutecznie ograniczyć częstotliwość występowania powikłań groźnych dla zdrowia, a nawet życia.
    Założeniem kampanii są wykłady interaktywne online, czyli webinaria, dzięki którym organizatorzy chcą dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców?
    - Żyjemy coraz szybciej, łatwiej przyswajamy obrazy i dźwięk niż tekst pisany. Zależy nam na tym, aby wszyscy zainteresowani problematyką związaną z cukrzycą, w łatwy i przystępny sposób mogli poszerzyć swoją wiedzę i poznać praktyczne sposoby ogarniania tej choroby nie wychodząc z domu – podkreśla dr hab. med. Michał Wszoła, pomysłodawca kampanii i jeden z prowadzących. - Będziemy poruszać tematy związane nie tylko z samokontrolą cukrzycy, insulinoterapią, powikłaniami, ale powiemy również o zasadach żywienia i znaczeniu aktywności fizycznej w leczeniu tej choroby. Z kolei na ostatnim wykładzie pokażemy nowoczesne metody leczenia cukrzycy i osiągnięcia medycyny w tym zakresie. Webinaria będą prowadzić specjaliści, m.in. diabetolog prof. dr hab. Ewa Pańkowska i nefrolog dr n. med. Marta Serwańska-Świętek.
    „Ogarnij cukier” to cykl 10 bezpłatnych webinariów. Będą odbywały się od 14 września do 23 listopada, w każdy czwartek o godz. 20.00. Interaktywny wykład online będzie się składał z krótkiego omówienia danego zagadnienia przez ekspertów oraz części praktycznej, gdzie każdy będzie mógł zadać prowadzącym pytania i otrzymać na nie odpowiedzi.
    Pierwszy temat to: Promocja zdrowego stylu życia, znaczenie aktywności fizycznej w leczeniu cukrzycy i utrzymanie prawidłowej masy ciała. Wykład inauguracyjny poprowadzą dr hab. med. Michał Wszoła oraz mgr Kamil Goleń, specjalista treningu funkcjonalnego oraz trener przygotowania motorycznego.

Harmonogram, tematyka wszystkich webinariów i bio ekspertów są dostępne na stronie: www.ogarnijcukier.pl