2014-05-13 15:54:35
    Właśnie ruszyła ósma edycja kampanii prasowo-internetowej "Jak żyć z cukrzycą"! W kampanii, oprócz wybitnych specjalistów medycznych z zakresu diabetologii, swojego głosu udzielają między innymi: znany aktor - Dariusz Gnatowski oraz Dorota Kośmicka-Gacke - producentka najpopularniejszych polskich seriali (m.in. "Kasia i Tomek", "Rodzinka.pl"), opowiadając o swoich obserwacjach dotyczących choroby oraz zmaganiach z nią.
    Światowa Organizacja Zdrowia uznała cukrzycę za epidemię XXI wieku. W Polsce w tej chwili leczonych jest ponad 2,2 mln diabetyków a ponad 800 tys. nie wie o swojej chorobie i szuka pomocy dopiero wtedy, kiedy choroba jest już w zaawansowanym stadium i ogranicza normalne funkcjonowanie. Chorych na cukrzycę jest tylu co mieszkańców Warszawy, Krakowa i Łodzi czyli trzech najludniejszych miast w Polsce. Celem „Jak żyć z cukrzycą” jest przybliżenie czytelnikom najważniejszych informacji na temat cukrzycy. Zawarte w niej informacje uczą jak ją rozpoznać, jak leczyć ale przede wszystkim jak z nią żyć.

W obecnej edycji czytelnik dowie się m. in. jaka jest przyszłości insulinoterapii, jak prawidłowo stosować suplementację diety będąc diabetykiem, jak uniknąć groźnych powikłań cukrzycy takich jak stopa cukrzycowa. Partnerami kampanii „Jak żyć z cukrzycą” są: Koalicja na Rzecz Walki z Cukrzycą, Polska Federacja Edukacji w Diabetologii oraz Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

Serdecznie zapraszamy do lektury.

Jak żyć z cukrzycą
    więcej po kliknięciu